Kůň, spolupracující pacient

aneb návštěva veterináře nemusí být noční můrou

"Náš kůň nemá rád veterináře", "nenechá si odebrat krev", "minule jsme ho odčervovali snad hodinu"... Jsou vám tyto výroky povědomé? Pokud ano, rozhodně v tom nejste sami. I když asi neexistuje statistický údaj o počtu koní problematických z hlediska veterinární péče, ze svých zkušeností a zkušeností mých kolegů mohu říci, že takových koní je poměrně hodně. 
 

Ve své praxi se relativně často setkávám s koňmi, kteří netolerují různé veterinární úkony (někteří dokonce žádné).Ošetření takových koní je obtížné a často i nebezpečné. Nezapomeňte, že veterinář může odmítnout ošetřit nebezpečného pacienta, případně je nucen zvolit alternativu léčebného postupu, která bude proveditelná, ale nemusí být tak účinná a může být dražší.

 

Příčiny vzniku, přetrvávání a zhoršování problémů jsou různé. Co je však nejdůležitější: problematické chování koňských pacientů lze řešit. Každý kůň se může naučit být vzorným pacientem. To je cesta ke spokojenějšímu zvířeti, majiteli i veterináři.

 

...Proto Vám představuji svůj nový projekt:  

V rámci své praxe se již delší dobu věnuji řešení problematických pacientů. Pracuji dle nejnovějších vědeckých poznatků o procesu  učení  a chování koní. V roce 2016 jsem uspořádala seminář a workshop s názvem Pomoc, můj kůň nemá rád doktory. Na tyto aktivity nyní navazuje nově vznikající vzdělávací projekt s názvem Kůň, spolupracující pacient.