Kůň, spolupracující pacient

aneb návštěva veterináře nemusí být noční můrou

Kdo někdy řešil u svého koně zdravotní problém, určitě mi dá za pravdu, jak může být tato situace frustrující a časově i finančně náročná. O to víc, když kůň nespolupracuje.
 

Ve své praxi se relativně často setkávám s koňmi, kteří netolerují různé veterinární úkony (někteří dokonce žádné).Ošetření takových koní je obtížné a často i nebezpečné. Nezapomeňte, že veterinář může odmítnout ošetřit nebezpečného pacienta, případně je nucen zvolit alternativu léčebného postupu, která bude proveditelná, ale nemusí být tak účinná a může být dražší.

 

Příčiny vzniku, přetrvávání a zhoršování problémů jsou různé. Co je však nejdůležitější: problematické chování koňských pacientů lze řešit. Každý kůň se může naučit být vzorným pacientem. To je cesta ke spokojenějšímu zvířeti, majiteli i veterináři.

...Proto Vám představuji svůj nový projekt:  

V rámci své praxe se již delší dobu věnuji řešení problematických pacientů. Pracuji dle nejnovějších vědeckých poznatků o procesu  učení  a chování koní. V roce 2016 jsem uspořádala seminář a workshop s názvem Pomoc, můj kůň nemá rád doktory. Na tyto aktivity nyní navazuje nově vznikající vzdělávací projekt s názvem Kůň, spolupracující pacient.