Kurz první pomoci pro koně

 

  • Unikátní dvoudenní kurz s teoretickou a praktickou částí sestavený jako praktický manuál postupů v krizových situacích

 

Stabilizovaná poloha, masáž srdce a umělé dýchání...?

Tyto pojmy se většině z nás vybaví v souvislosti s humánními kurzy první pomoci. Jste-li svědky například autonehody, dostanete-li se k člověku, který je v bezvědomí, krvácí, má viditelná těžká zranění, nebývá většinou problém odhadnout závažnost situace a rozhodnout, zda je třeba přivolat lékařskou pomoc a začít s poskytováním první pomoci. U koní se do takové situace dostanete opravdu zřídka. Mnohem častější jsou momenty, kdy zjistíte, že s Vaším koněm není něco v pořádku. Protože kůň Vám neřekne, co ho bolí, a jestli chce odvést do nemocnice, je třeba naučit se včas odhalit případná život ohrožující onemocnění. Dále je nutné vědět, kdy volat veterináře, jak mu stav koně po telefonu co nejlépe popsat, a jak stav koně do příjezdu veterináře stabilizovat, aby se zvýšila šance na jeho vyléčení. V tom spočívá první pomoc pro koně.

Kurz první pomoci pro koně je věnován především projevům akutních, život ohrožujících stavů, aby je i laik byl schopen rozpoznat a adekvátně na ně zareagovat.

 

Účast na Kurzu první pomoci pro koně Vám přinese:

  • Ucelený přehled informací o první pomoci pro koně
  • Povědomí o postupech v jednotlivých typech krizových situací
  • Skripta - praktický manuál s postupy pro poskytování první pomoci
  • Konkrétní odpovědi na Vaše dotazy týkající se zdraví Vašich koní
  • Nepostradatelné praktické dovednosti
  • Přehled o tom, co by měla obsahovat koňská lékárna první pomoci, a jak tyto věci správně použít
  • Pomoc při sestavování stájové lékárny / možnost zakoupit plně vybavenou stájovou lékárnu první pomoci
  • Pro každého účastníka je připraven praktický dárek - Fonendoskop!

 

Délka a časový rozvrh kurzu

Kurz první pomoci je dvoudenní. Začínáme vždy v 9 hodin ráno, předpokládaný konec je kolem 17. hodiny. V poledne je přestávka na oběd, další přestávky během dne děláme dle potřeby.

 

Cena kurzu

Cena pro jednoho účastníka je 3 000,- Kč (v případě, že se kurz koná u nás, pokud chcete kurz pořádat u Vás, prosíme, kontaktujte nás).

(Cena zahrnuje brožuru pro každého účastníka, kurzovné a použitý materiál, náklady na výrobu a tisk certifikátů a drobné občerstvení pro účastníky. Nezahrnuje ubytování a stravu pro účastníky.)

 

Co s sebou na kurz?

Především dobrou náladu a chuť se učit. Dále něco na psaní a vhodné (podle počasí teplé, nepromokavé, ...) oblečení na praktickou část. Ubytování nezajišťujeme. Účastníci se mohou ubytovat v nedaleké Čáslavi (máme vynikající reference jak na místní turistickou ubytovnu, tak na penziony), nebo v krásném historickém městě Kutná Hora. Obědy většinou řešíme hromadným objednáním pizzy, případně si účastníci mohou zajistit stravování vlastní. Během kurzu je k dispozici drobné občerstvení (káva, čaj...)

 

Než přijdete na kurz

Kurz první pomoci se snažíme vést interaktivně a všechny účastníky aktivně zapojovat do dění. Proto se před Kurzem můžete krátce zamyslet nad eventuálními otázkami, týkajícími se tématu. Také budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své vlastní zážitky a zkušenosti s naléhavými situacemi ve stáji.

 

Počet účastníků jednoho kurzu je omezen na 16 lidí.


Další informace najdete také na stránkách Karettabohemia.

 

 

 

Chcete se přihlásit na KURZ PRVNÍ POMOCI? Vyberte si termín v Kalendáři akcí.

Přihlášky jsou ke stažení zde.

 

V případě jakéhokoliv dotazu se na nás neváhejte obrátit. Další informace Vám rádi poskytneme na telefonním čísle 607 873750.